Události v Českém Krumlově

AKTUÁLNÍ POČASÍ

Aktuální čas--:--:--

Český Krumlov je město plné celoročních AKCÍ, KONCERTŮ A DALŠÍCH KULTURNÍCH AKCÍ.

POKOJE OD

1400 .00 CZK

FLEXIBILNÍ CENY SE SNÍDANÍ

Hotel Bellevue je společně s hotelem Mandarin Oriental jediným oficiálním partnerem v oblasti ubytování hudebního festivalu Český Krumlov.

KRUMLOVSKÝ MASOPUST - 06.02.2016 - 09.02.2016 (So-Út)

Obnovená tradice lidové masopustní slavnosti s typickým pestrobarevným procesím masek, provázeným pouličními divadelníky, kejklíři a muzikanty. A jelikož po veselici následuje půst, nechybí ani bohatá hostina a tancovačka.

VALENTÝN - 14.02.2016 (Ne)

Překvapte svou drahou polovičku nezapomenutelným Valentýnským víkendem!

Utečte z každodenního shonu a všednosti na jedinečné místo, kde budete mít čas jeden pro druhého, do Českého Krumlova.

Malebné uličky a skrytá zákoutí středověkého města jsou jako stvořená pro romantické procházky. Zvláště v této době, kdy ve městě potkáte jen pár turistů, si můžete nerušeně užít společně strávené chvíle. Český Krumlov si zamiloval i Egon Schiele, jehož kresby můžete obdivovat v Egon Schiele Art Centru. Pokud dáváte přednost fotografickému umění, navštivte Dům fotografie nebo unikátní Museum Fotoateliér Seidel. Zamilovaný nápoj mnoha mužů, ale i některých žen, pivo, ochutnáte při prohlídce českokrumlovského pivovaru Eggenberg.

Je známo, že láska prochází žaludkem, a proto byste neměli opomenout návštěvu některé z útulných českokrumlovských hospůdek či krčem. A i přesto, že Vás hřeje láska, jistě oceníte teplo hořícího krbu a pochutnáte si na speciálním valentýnském menu.

Po vynikajícím jídle vyrazte opět do ulic a společně s průvodcem odhalte šťastné i nešťastné osudy zamilovaných, které město skrývá. Krásu Českého Krumlova můžete obdivovat také z koňského hřbetu při projížďce krajinou.

Neměli byste opomenout ani návštěvu sauny či solné jeskyně, kde můžete společně příjemně relaxovat. Po dni plném zážitků Vás uvítá romanticky vyzdobený pokoj!

KOUZELNÝ KRUMLOV - 30.04.2016 - 01.05.2016 (So-Ne)

Pohádkově krásné prostředí středověkého města a magie prvomájové noci – dějiště oslav měsíce lásky je připraveno. O slavnostním večeru nechybí čarodějnický rej, stavění májky, hudební produkce či lampionový průvod. První máj poté nabídne volně přístupné výstavy a expozice v rámci Dne otevřených muzeí a galerií, návštěvníci se mohou těšit i na řadu novinek a zajímavostí.

RALLYE ČESKÝ KRUMLOV - 27. 05. 2016 - 28. 05. 2016 (Pá-So)

Již od roku 1971 trvá tradice automobilové soutěže patřící k vrcholným podnikům tohoto motoristického odvětví u nás. Trať závodu přivádí závodníky i diváky do zajímavých zákoutí regionu, která jinak řadě návštěvníků zůstanou utajena. Slavnostní start i vyhlášení vítězů v bezprostřední blízkosti centra města jsou vždy vděčnou podívanou, a nejen pro kluky milující burácení motorů.

SLAVNOSTI PĚTILISTÉ RŮŽE - 17.06.2016 - 19.06.2016 (Pá-Ne)

Páni z Rožmberka, někdejší slavní majitelé panství, jsou zpátky! V renesančním duchu, probuzeném na celé tři dny halasem rytířských turnajů, historických řemeslných trhů, středověké hudby, pouličních divadel a šermířských soubojů, se odehrává i vrchol slavností – velkolepý historický kostýmovaný průvod, v němž nechybí rytíři na koních a především slavné osobnosti, spjaté s dávnou historií města. Ať už jsou očekávání či věk návštěvníků jakékoli, všichni si zde přijdou na své.

SLAVNOSTI PĚTILISTÉ RŮŽE OBSADILY 1. MÍSTO MEZI AKCEMI V SOUTĚŽI CENY KUDY Z NUDY 2010!

FESTIVAL KOMORNÍ HUDBY - 24.06.2016 - 03.07.2016 (Pá-Ne)

Spolu s létem přichází hudební festival s nejdelší tradicí ve městě. V průběhu let se proměnil ze své kdysi skromné podoby v oblíbenou kulturní událost s věhlasným mezinárodním renomé a účastí významných našich i zahraničních umělců. Vyslovenou perlou pro návštěvníky festivalu je i věrně provedená zámecká slavnost z 18. století – Barokní noc na zámku Český Krumlov ®. Je to okouzlující večer plný Commedia dell arte, hudby, tance, zpěvu, světel, atd. Festival spolupracuje s různými soubory a uměleckými školami, které ve městě působí a účinkují v Nadaci barokního divadla zámku Český Krumlov. Často jsou v programu festivalu uváděna hudební díla ze Schwarzenberského archivu. Koncerty se zásadně konají v historických autentických místech zámku a města.

OTÁČIVÉ HLEDIŠTĚ - 08. 06. 2016 - 10. 09. 2016 (Po-Ne)

Činohra, opera či balet – především však výjimečný zážitek z divadelního představení konaného za letní noci pod širým nebem. Inscenace Williama Shakespeara a dalších slavných autorů se odehrávají v nádherných přírodních kulisách zámecké zahrady a na pozadí letohrádku Bellarie. Neopakovatelnost prožitku je znásobena skvělými hereckými výkony a unikátním režijním pojetím.

MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL ČESKÝ KRUMLOV - 15.07.2016 - 06.08.2016 (Pá-So)

Spojení atraktivního prostředí historického města a hudby mnoha žánrů od 15. století až po současnost, navíc za účasti řady slavných našich i světových interpretů, vydobylo festivalu skvělé renomé. Přehlídka je nejen vrcholem krumlovského kulturního léta, ale jednoznačně i přední kulturní akcí v rámci celé České republiky. Za vše hovoří jména umělců, jejichž účinkování je s festivalem spojeno: např. violoncellista Mischa Maisky, trumpetista Arturo Sandoval, klavírista Konstantin Scherbakov, sopranistka Renée Fleming, tenoristé Ramón Vargas a José Cura, barytonista Dmitri Hvorostovsky, mezzosopranistka Elīna Garanča, a zejména legenda operního světa Plácido Domingo. Festival však dává prostor i mladým talentovaným umělcům. Program zahrnuje symfonické i komorní koncerty klasické hudby, operní a písňové recitály, jazz, folk, muzikál, crossover či tzv. národní večery spojené s kulinářskými zážitky.

DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ (EHD) - 03.09.2016 - 11.09.2016 (So-Ne)

Tyto dny přináší výjimečné až neopakovatelné příležitosti nahlédnout do běžně nepřístupných míst významných památek i seznámit se s procesy jejich záchrany a obnovy. V doprovodných odborných výkladech se návštěvníci dozvědí také mnoho zajímavého ze stavební historie i ze soudobých poznatků.

DEN BEZ BARIÉR ČESKÝ KRUMLOV - 10.09.2016 (So)

Návštěva historického centra města – pro někoho příjemná procházka, pro jiného řada nepřekonatelných překážek. V tento den se ale Český Krumlov otevře i svým handicapovaným návštěvníkům. Z města pomyslně zmizí všechny schody – ať už na zámku či v muzeích a galeriích, nevidomí si „prohlédnou“ fasády domů a pro ty, kdo mají rádi dobrodružství, bude určitě zážitkem plavba po řece na voru nebo raftu. Tržiště chráněných dílen a bohatý kulturní program pak den, plný zážitků, ještě doplní.

FESTIVAL BAROKNÍCH UMĚNÍ - 16.09.2016 - 18.09.2016 (Pá-Ne)

S roční pravidelností přibližuje díla barokních autoru v autentických historických prostorách regionu, města a zámku Český Krumlov. Vždy v rámci každého ročníku probíhá v Barokním divadle zámku Český Krumlov novodobá světová premiéra barokní opery v plně scénickém a výpravném (autentickém) provedení.

SVATOVÁCLAVSKÉ SLAVNOSTI - 23.09.2016 - 28.09.2016 (Pá-St)

Svatý Václav je patronem nejen země české, ale i pivovarníků a vinařů, což připomínají tradiční podzimní slavnosti, nabízející vedle kulturních i bohaté gastronomické zážitky.

Příjemnou atmosféru slavností dotváří přehlídka folklorních souborů či svatováclavský jarmark. Dokonalou tečkou za celou akcí může být i zážitek z noční návštěvy muzeí a galerií, umocněný působivým doprovodným programem.

KRUMLOVSKÝ VODÁCKÝ MARATON - 07.10.2016 - 08.10.2016 (Pá-So)

V pestré nabídce aktivit, spjatých s Českým Krumlovem, jsou i významná sportovní klání. Jedním z nich je bezesporu nejpočetnější říční maraton v ČR, jenž každoročně přiláká stovky milovníků vodáckého sportu, od ryzích amatérů až po mezinárodní elitu. Víkend spojený s touto akcí nabízí i bohatý doprovodný program pro širokou veřejnost - a pamatováno je i na nejmladší návštěvníky.

KRUMLOVSKÉ PODZIMNÍ RECITÁLY - 01.11.2016 – 30.11.2016 (So)

Jedná se o sérii komorních koncertů, které budou probíhat každou listopadovou sobotu v renesančním sále Vlašského dvora v Panské ulici. Právě tento prostor umožňuje prožít neopakovatelnou atmosféru mezi interpretem a publikem. Od počátku festivalu je naší prioritou představit posluchačům vynikající a špičkové hudebníky z Čech i ze zahraničí. Každý z návštěvníků si přijde na své, díky rozmanitosti programu. Věříme, že každoročně budou “Krumlovské podzimní recitály” nádherným zážitkem pro posluchače komorní hudby.

FESTIVAL VÍNA ČESKÝ KRUMLOV - 01.11.2016 – 30.11.2016 (Po–Ne)

Jedenáctý den listopadu přijíždí dle tradice Martin na bílém koni a přiváží se sebou nejen první sníh, ale také první víno roku. Tímto začíná v Českém Krumlově Svatomartinské hodování a vybrané místní restaurace nabízejí nejen Svatomartinské víno nebo husu. Hodování vyvrcholí zahradní slavností vína, kde si můžete vychutnat vína z Čech, Moravy i zahraničí ve spojení s místními sýry.

ADVENT A VÁNOCE V ČESKÉM KRUMLOVĚ - 25.11.2016 – 06.01.2017 (Po–Ne)

S přicházející zimou ukazuje Český Krumlov zcela jinou tvář. Tvář plnou klidu a poezie.Čas adventu je naplněn řadou překrásných setkání, počínaje společným rozsvícením vánočního stromu, koledami, mikulášskou nadílkou a také Ježíškovou poštou. Kouzelným završením předvánočního období je pak živý Betlém - biblický příběh ztvárněný písní a tancem, za bohatého hudebního doprovodu.

Adventní víkendy, zpestřené staročeským vánočním trhem s punčem a vánočním cukrovím, jež provoní denně celé město, každého svátečně naladí. Nejen pro rodiny s malými dětmi může začít Štědrý den setkáním na prvním zámeckém nádvoří při příležitosti Medvědích Vánoc. Své nezaměnitelné kouzlo a poetiku má v Českém Krumlově také vítání nového roku.

SILVESTR - 31.12.2016 (So)

Neseďte na Silvestra doma! Rozlučte se s letošním rokem s grácií a velkolepě přivítejte nový rok! Ať už hledáte klidné, jedinečné místo pro oslavu v úzkém kruhu svých blízkých nebo místo, kde to žije a zábava je v plném proudu, zamiřte do Českého Krumlova.

Se svým Starým Městem rozprostřeným v meandrech řeky Vltavy je Český Krumlov klenotem středověkého stavitelství jižních Čech. Polohou v blízkosti německých a rakouských hranic bylo město vždy kosmopolitní směsicí česky a německy hovořícího obyvatelstva. V období panování Rožmberků město významně vzkvétalo. Současná tvář historického centra dodnes reflektuje tuto epochu. Celistvost a nedotčenost historického jádra a dochované tradice, které se dodnes promítají do kulturního a společenského života jsou podmanivou výzvou k seznámení se s tímto půvabným místem. Také romantická, nedotčená a přírodními krásami obdařená krajina jižních Čech se starobylými sídelními městy, hrady, zámky a původními venkovskými sídly je místem které stojí za to objevovat. Město je od roku 1992 nedílnou součástí světového kulturního dědictví.

Město Český Krumlov je dnes známé především díky svým kulturním a společenským akcím. Divadlo Český Krumlov s otáčivým hledištěm je dnes nejpopulárnější divadlo pod otevřeným nebem v celé Evropě.

Hudební festival je nejatraktivnějším hudební festivalem v České republice, stejně významné jsou Slavnosti Pětilisté Růže a mnoho dalších aktivit.

www.ckrumlov.cz

www.zamek-ceskykrumlov.eu

Lipno v létě

Lipno, Údolní nádrž Lipno či Lipenská přehrada je umělé vodní dílo vybudované na řece Vltavě v letech 1952-1959. Jedná se rozlohou o největší přehradu a vůbec o největší vodní plochu na území České republiky (díky čemuž bývá také občas označována za České či Jihočeské moře).

Hráz přehrady se nachází v obci Lipno nad Vltavou. Lipno je významnou lokalitou pro rekreační vodní sporty a sportovní rybolov. Dále jde o zásobárnu vody a zdroj elektrické energie (součástí přehrady je též vodní elektrárna). V neposlední řadě je třeba zmínit, že Lipno je jedinou českou přehradní nádrží, kterou je možno použít k boji proti skutečně velkým (sto až několikasetletým) povodním, protože ono jediné má dostatečnou kapacitu, aby mohlo za stavu výraznějšího vypuštění dlouhodobě přijímat podstatně větší množství vody, než vypouští.

Přehrada je zároveň vyhledávaným místem pro letní rekreaci a vodní sporty. Na jejím břehu najdeme množství rekreačních zařízení, kempů a pláží. Lipno je také východiskem pro turistiku do krásné krajiny v jižních Čechách.

Lipno v zimě

Kompletní přestavba skiareálu za 200 miliónů proměnila šumavský Skiareál Lipno v nejpohodlnější český lyžařský areál nabízející doslova lavinu pohodlí...

Původní lanovka a vleky nahradily tři nové 4-sedačkové lanovky a pohyblivé koberce. Skiareál Lipno tvoří dva typicky české táhlé kopce Kramolín a Slupečný vrch se sklonem modré až červené sjezdovky, na němž se lze díky velkorysým lesním průsekům víc než příjemně svézt.

Hlavní potenciál rodinného Lipna tkví právě v tom, že nejste odkázáni jen na lyžování. Přímo v okolí skiareálu se dá velice dobře běžkovat (34 km strojově upravovaných stop) i bruslit na zamrzlém Lipně - na unikátní upravované bruslařské dráze mezi Lipnem nad Vltavou, Frymburkem a Přední Výtoní v délce 10km. Kousek nad Foxparkem je bobová dráha dlouhá přes 1km, nedaleko nová víceúčelová sportovní hala (tenis, squash, bowling) a wellness centrum.

www.lipnoservis.cz

Jeden z nejvyhledávanějších zámků naší země, zámek Hluboká, se tyčí na severním okraji budějovické rybniční pánve, na příkrém ostrohu nad řekou Vltavou. Původně královský hrad Hluboká (Frauenberg) založil spolu s nedalekými Českými Budějovicemi ve 13. století český král Přemysl Otakar II.

Hrad prošel složitým vývojem a jeho podobu poznamenalo čtvero přestaveb. O dnešní novogotickou podobu z r. 1871 se zasloužil rod Schwarzenbergů, v jejichž držení byl hrad od r. 1661. Vznikl tak objekt o 140 bohatě vybavených místnostech, s jedenácti věžemi (hlavní 60 metrů) a baštami, jehož členitému průčelí dominuje velký schwarzenbergský znak s rodovým heslem „NIL NISI RECTUM" (Nic než právo).

Dnešní podobu získala Hluboká za vlády Jana Adolfa II. Schwarzenberga a jeho chotě Eleonory, kteří se rozhodli pro přestavbu po vzoru královského zámku Windsor. V blízkosti zámku se rozprostírá zámecký park v anglickém stylu. V původní jízdárně se sálem s otevřeným krovem jsou dnes instalovány sbírky Alšovy jihočeské galerie.

www.zamek-hluboka.eu

Zámek Červená Lhota leží zhruba 20 kilometrů od Jindřichova Hradce, stojí uprostřed rybníka na pevném skalnatém ostrově. Zámek je přístupný přes kamenný most spojující hráz s ostrovem.

Zámek Červená Lhota je jedním z nejnavštěvovanějších zámků v České republice. V minulých letech ho navštívilo přibližně 120 000 návštěvníků a dalších 80 000, kteří se rozhodli nenavštívit zámecké interiéry, ale přijeli do jeho nejbližšího okolí.

K zámku paří i zámecký park, který je velmi oceňován botaniky a ve kterém je umístěna zámecká kaple, která je nedílnou součástí zámku.

V současné době je státní zámek Červená Lhota Národní kulturní památkou a je pod správou Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích.

www.zamek-cervenalhota.eu

OVĚŘIT DOSTUPNOST

ČESKÝ KRUMLOV in Czech Republic