Nacházíte se v sekci Úvod > Musíte vidět > Lipno >

Lipno

Lipno v létě Lipno v zimě Lipno 3 fotografie Zobrazit vše

Lipno v létě

Lipno, Údolní nádrž Lipno či Lipenská přehrada je umělé vodní dílo vybudované na řece Vltavě v letech 1952-1959. Jedná se rozlohou o největší přehradu a vůbec o největší vodní plochu na území České republiky (díky čemuž bývá také občas označována za České či Jihočeské moře).

Hráz přehrady se nachází v obci Lipno nad Vltavou. Lipno je významnou lokalitou pro rekreační vodní sporty a sportovní rybolov. Dále jde o zásobárnu vody a zdroj elektrické energie (součástí přehrady je též vodní elektrárna). V neposlední řadě je třeba zmínit, že Lipno je jedinou českou přehradní nádrží, kterou je možno použít k boji proti skutečně velkým (sto až několikasetletým) povodním, protože ono jediné má dostatečnou kapacitu, aby mohlo za stavu výraznějšího vypuštění dlouhodobě přijímat podstatně větší množství vody, než vypouští.

Přehrada je zároveň vyhledávaným místem pro letní rekreaci a vodní sporty. Na jejím břehu najdeme množství rekreačních zařízení, kempů a pláží. Lipno je také východiskem pro turistiku do krásné krajiny v jižních Čechách.
 

Lipno v zimě

Kompletní přestavba skiareálu za 200 miliónů proměnila šumavský Skiareál Lipno v nejpohodlnější český lyžařský areál nabízející doslova lavinu pohodlí...

Původní lanovka a vleky nahradily tři nové 4-sedačkové lanovky a pohyblivé koberce. Skiareál Lipno tvoří dva typisky české táhlé kopce Kramolín a Slupečný vrch se sklonem modré až červené sjezdovky, na němž se lze díky velkorysým lesním průsekům víc než příjemně svézt.

Hlavní potenciál rodinného Lipna tkví právě v tom, že nejste odkázáni jen na lyžování. Přímo v okolí skiareálu se dá velice dobře běžkovat (34 km strojově upravovaných stop) i bruslit na zamrzlém Lipně - na unikátní upravované bruslařské dráze mezi Lipnem nad Vltavou, Frymburkem a Přední Výtoní v délce 10km. Kousek nad Foxparkem je bobová dráha dlouhá přes 1km, nedaleko nová víceúčelová sportovní hala (tenis, squash, bowling) a wellness centrum.

 

Bližší informace na oficiální stránce: http://www.lipnoservis.cz


Hlavní navigace: